Archiwum kategorii ‘Rodzinnie’

Opublikowane 25 kwiecień, 2011 przez Wojtek

Wielkanocne Maluchy

Wielkanocne śniadanie zawsze było okazją do zrobienia zdjęć rodzinie, nawet, jeśli rodzina długo tych zdjęć potem nie widziała :D. Tym razem nie chcę jednak zanudzać widokiem świątecznego stołu, a kilkoma portrecikami, zrobionymi naszym Maluchom, czyli moim siostrzenicom, bratanicom i bratankowi.

Na pierwszy ogień Igor:

Bianka:

I na koniec cały nasz mały „babiniec”: Hania, Nadia i Bianka, czyli innymi słowy Kuzyneczki. Już widzę ich szaleństwa gdy trochę podrosną :D

Opublikowane 25 kwiecień, 2010 przez Wojtek

Anuśka z Londynem w tle

Korzystając z wielkanocnej przerwy wybraliśmy się z Agą na krótką eskapadę do Londynu, w odwiedziny do szwagrów. Pogoda nie sprzyjała za bardzo zwiedzaniu – nawrót zimy, wprawdzie nie w postaci śniegów i zamieci, ale opadów i obniżonej nieco temperatury generalnie zniechęcił nas do łazęg. Ale kaprysy pogody wynagrodziła nam mała, 10-miesięczna Anka – brzdąc o szerokim uśmiechu i szelmowskim spojrzeniu, z którą spędziliśmy mnóstwo czasu, próbując zatrzymać ją w kadrze.

Anka

Anka zamyślona

Yyyy coś przeskrobałam ??

..

Gdzie mnie jeszcze nie było… :))

..

Anka w na szybko zainspirowanym „studio”.

Portret z Mamą

Z Mamą

Poznajemy świat z Tatą

Z Tatą

Gdy ciocia i wujek zabawiali Anuśkę, Mama miała chwilę dla siebie, np. na podumanie.

zadumana Ewa

Londyn jest miastem wielokulturowym. Widać to na każdym kroku i przyznam szczerze, że trudno było mi się do tego przyzwyczaić. W wielkanocny poniedziałek, w drodze na nabożeństwo w pobliskim kościele baptystycznym mijałem otwarte sklepy i zastanawiałem się, czy dla tych ludzi nie ma żadnej świętości. Dopiero po jakimś czasie doszło do mnie, że ich właścicielami byli np. muzułmanie, dla których Wielkanoc nie jest wystarczającym (jeśli jakimś w ogóle) powodem do rezygnacji z dochodu. Podobną różnorodność zastałem w Kościele, ale tu byli to przynajmniej ludzie zbliżonej do mojej kultury, z którymi wspólnie świętowaliśmy fakt zmartwychwstania Pana Jezusa.

Kościół

Kościół

Kościół

Kościół

Pogoda pogodą, ale choć raz w Londyn wypadało wyjść. Tym razem padło na okolice London Bridge, na który nie starczyło nam czasu poprzednim razem, latem 2009. London Bridge w całej krasie:

London Bridge

HMS Belfast – okręt floty Jej Królewskiej Mości z okresu II wojny światowej (po szczegóły zapraszam do Wikipedii):

HMS Belfast

Londyn zachował przed nami jeszcze wiele ciekawych miejsc. Mamy nadzieję je odwiedzić, jak dobry Pan Bóg rozwieje chmurę pyłu wulkanicznego, poprzez którą dał światu zadufanemu w swoje własne możliwości i osiągnięcia prztyczka w nos :).

Tagi: , , ,

Opublikowane 3 sierpień, 2009 przez Wojtek

Maluchy

Kilkanaście tygodni temu, w zaciszu domku pod lasem, przerobiliśmy salon Kasi i Leszka na mini-studio, w którym nasze główne modelki – Bianka i Nadia – pozowały do swych niemowlęcych sesji. Przytaszczyliśmy z Agą 2 tła długaśne tla, lampy, softboxy itd. i…do dzieła. Sesja zajęła nam kilka godzin, wszyscy padnięci byli jak po dobrym westernie. Trochę trwało, nim cały materiał z tej sesji został właściwie opracowany (testowałem na nim nabyte drogą kupna tzw. presety do Adobe Camera RAW), ale w końcu dzieło zostało ukończone :) Zapraszam do oceny wyników

Bianka:

Kocham te minki w wykonaniu tej laski :)

Bianka z Rodzicami:

Tatusiowa córeczka

Aniołek mamusi

A teraz chwila dla Rodziców: Kasia i Leszek

I czas na naszą drugą gwiazdę – Nadię.

Ponieważ w czasie, gdy robiliśmy zdjęcia Nadia była niespełna 2-miesięcznym maluszkiem, większość jej zdjęć wykonana została w objęciach mamy lub taty. Tak swoją drogą – Nadia z tatą tworzyli niesamowitą parę:

Czas na Mamę:

..i Rodzinka w komplecie:

Oczywiście Rodzice Nadii też mieli swoje 5 mimut :)

Na koniec zdjęcie, które było inwencją Rafała, on sam też wymyślił jego tytuł: „poskromienie gladiatora”

I to tyle w większym skrócie. Pełny materiał z sesji można obejrzeć pod adresem: http://www.dobrucki.art.pl/dzieci. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi odnośnie zdjęć, stylu obróbki itp.

Wszystkich zainteresowanych wykonaniem takiej sesji proszę o kontakt za pomocą formularza (link KONTAKT u góry strony).

Na sam koniec mały „backstage”, czyli… jak zamienić salon w studio :D Zdjęcie zrobił nam Leszek, z którym na chwil parę zamieniliśmy się sprzętem.

Tagi: , , , ,

Opublikowane 5 lipiec, 2009 przez Wojtek

Chrzciny Bianki i Nadii

Ostatni tydzień obfitował w rodzinne imprezy – w ostatnią niedzielę czerwca odbyły się chrzciny Bianki, zaś dziś – Nadii. Obie uroczystości odbyły się w kościele w Dargomyślu.

Uroczystośc Bianki:

Malutka, ciekawa świata istotka :)

Rodzice stają do błogosławieństwa

I tradycyjne fotki rodzinne:

Ale cóż to za rodzina :)

Na chrzcinach Nadii nie mogliśmy niestety być ze względu na umówione wcześniej zlecenie ślubne, ale do spółki z kolegą Jelem zrobiliśmy na prośbę Asi szybką sesję młodej rodzince.

Dumna i szczęśliwa Mama:

Tagi: , , , ,

Opublikowane 31 maja, 2009 przez Wojtek

Plener z Wiktorią

Ostatniej majowej niedzieli gościliśmy ma komunii i Wiktorii – córki mojej Kuzynki Ewy. Zmienna tego weekendu pogoda pozwoliła na krótki, plenerowy wypad do parku. Poniżej kilka na szybko przygotowanych zdjęć z tego pleneru. Zapraszam do komentowania :)

W tym miejscu muszę się zatrzymać i oddać cześć mojej żonce, która mnie długo na poniższy kadr namawiała, a mi się nie chciało wierzyć, że może wyjść z tego coś fajnego. A wyszlo :)

Księżniczka Wiktoria i jej świta :)

Related Posts with Thumbnails

Tagi: