Archiwum kategorii ‘Reportaż’

Opublikowane 22 styczeń, 2009 przez Wojtek

Najdłuższa sofa świata – z Polski

Polak potrafi – mogli się o tym przekonać odwiedzający tegorocznie międzynarodowe targi meblowe w Kolonii w Niemczech. Firma Neckermann.de zaprezentowała na nich mebel, który podbił rekord Guinessa w tej dziedzinie – najdłuższą sofę świata. Jej całkowita długość to 91 metrów.

Jaki to ma związek z Polską można by zapytać. A taki, że ta mega-sofa powstała w polskiej fabryce – w firmie Steinpol Meble z Rzepina. Na zlecenie firmy Neckermann przygotowywałem fotodokumentację z produkcji rekordowej sofy. Zdjęcia można oglądać na stronie firmy Neckermann. Aby poznać więc szczegółów odnośnie rekordowej sofy proszę kliknąć na poniższą ilustrację.


Tagi: ,

Opublikowane 12 sierpień, 2008 przez Wojtek

Woodstock 2008 – przegląd

Miałem plan, by sukcesywnie publikować na blogu podzielone tematycznie zdjęcia z XIV Przystanku Woodstock. Niestety życie (czytaj: praca, rodzina itp.) skutecznie te plany skorygowało. Dlatego postanowiłem wrzucić wszystkie wybrane z ponad tysiąca zdjęcia do jednej galerii. Umieściłem ją pod adresem: http://dobrucki.art.pl/woodstock2008 Na stronie naszego miasta można też przeczytać mój reportaż z Woodstocku.

Zapraszam do lektury :)

Mały update. Postanowiłem wrzucić do wątku kilka zdjęć z ostatniej konferencji prasowej.

Jurek Owsiak w ogniu pytań dziennikarzy

Tego Pana zna chyba cała nastoletnia Polska ?? Robert Leszczyński kojarzony głównie z programem Idol

I na koniec coś, co chyba zawsze będzie mi się z Woodstockiem kojarzyć, czyli błotko :)

Tagi:

Opublikowane 5 sierpień, 2008 przez Wojtek

Prawie jak SPA czyli woodstockowe błotko

XIV Przystanek Woodstock przeszedł już do historii. Pozostały mi po nim krótkie noce, ładne dyndadełko z magicznym napisem „FOTO-PRASA” i ok. 1000 zdjęć do przejrzenia. Jako, że zebrany materiał jest wielotematyczny (od woodstockowych atrakcji w stylu taplania w błocie, przez koncerty, paradę motocyklową po konferencje prasowe) postanowiłem podzielić go na posty poświęcone konkretnemu tematowi. Na pierwszy ogień idzie słynne woodstockowe blotko. Tytuł „prawie jak SPA” zapozyczyłem od Okecaja, który w podobny sposób opisał swoje „błotne” zdjęcia z Przystanku.

Tak więc… błotko. O tym, że taplanie się w nim dało uczestnikom zabawy wiele frajdy nie trzeba mam nadzieję przekonywać. Niezbyt szczęśliwy był chyba jedynie kolega z ekipy prasowej, który – prawdopodobnie wciągnięty do błotka siłą – uszkodził swój sprzęt. Ale wróćmy do blotka :)

W pewnym momencie ktoś rzucił hasło – jedziemy pod scenę – i błotnisty wąż wyczołgał się na piach. Niestety – szybko się wykruszył ;)

W błotku bawili się starzy i młodzi…

Jedynym minusem zabawy (dla niektórych – czego sam miałem okazję być świadkiem) było to, iż po przetarciu oczu nie mogli znaleść swoich toreb „ze wszystkim” zostawionych pod opieką przygodnych znajomych. Bywa…

Tagi:

Opublikowane 2 sierpień, 2008 przez Wojtek

Wuuuuuuu… jedziemy na Woodstock :)

Woodstock już odpalił, a z nim swoje wrotki odpaliło większościowe grono moich fotograficznych znajomych. Jak to ktoś napisał – na Woodstocku kadry same wchodzą do aparatu :) Na szybkiego kilka wybranych kadrów.

Tagi:

Opublikowane 25 grudzień, 2007 przez Wojtek

Wigilia 2007

Tegoroczną wigilię spędziliśmy po raz pierwszy w dwóch domach – najpierw w gronie mojej rodziny, potem u rodziców Agnieszki. Wigilię rodziny Dobruckich przygotowali w swoim domu Janusz i Asia. Z roku na rok rośnie mój podziw dla zdolności kulinarnych i dekoratorskich Asi – wszystko – począwszy od dekoracji stołu i domu, po potrawy przygotowane było na naprawdę wysokim poziomie. Nasza rodzinka rozrosła się ostatnio – przy stole zrobiło się dość tłoczno, ale tym bardziej ciepło i rodzinnie. Tradycyjnie już zaczęliśmy od fragmentu z Nowego Testamentu mówiącego o narodzinach Pana Jezusa oraz krótkiej modlitwy. Potem przyszedł czas na życzenia. Agnieszka i ja słyszeliśmy w zasadzie te same: powiększenia rodziny ;) Jako że Mikołaj w tym roku dobrze się zorganizował – pod choinką każdy znalazł atrakcyjne prezenty. Dla mnie Mikołaj upatrzył na Allegro 4GB kartę Lexar. Przyda się jak nic przy 10Mpx mojego 40D. Moja żonka dostała piękną skórzaną torebkę oraz kolczyki. A tak – w dużym skrócie – wyglądało nasze świętowanie.

Related Posts with Thumbnails

Tagi: