Archiwum kategorii ‘Fotografia reklamowa’

Opublikowane 22 marzec, 2011 przez Wojtek

Korporacyjnie

Co jakiś czas straszę moich współpracowników wycelowanym w nich aparatem. Reakcją jest z reguły gwałtowne zakrycie twarzy i coś o nieumalowaniu itp. Ostatnio udało się nam to nastawienie zmienić, a nawet celowo urządziliśmy sobie w biurze małą sesyjkę. W użyciu głównie 85L oraz gdzieniegdzie nowe PocketWizardy z obsługą ETTL.

(c) WD-Studio.pl

(c) WD-Studio.pl

(c) WD-Studio.pl

(c) WD-Studio.pl

(c) WD-Studio.pl

(c) WD-Studio.pl

(c) WD-Studio.pl

Opublikowane 13 luty, 2010 przez Wojtek

Seniorzy

Wszechobecne media przyzwyczaiły nas do stereotypu, że przed obiektywami fotografów w roli modeli stają niemal zawsze ludzie młodzi. W ciągu ostatnich 2 miesięcy brałem udział w 2 sesjach, które ten stereotyp łamały.
W grudniu, dzięki uprzejmości szefostwa działu marketingu firmy Steinpol Central Services brałem udział w sesji zdjęciowej w Berlinie, której celem było wykonanie zdjęć na potrzeby kampanii reklamowej firmy Hukla, która należy do grupy SCS. Nie było by w tym nic szczególnego gdyby nie fakt, że firma Hukla – producent ekskluzywnych mebli – adresuje swoje produkty do odbiorców starszych – określanych kluczem 50+. Toteż i główni modele tej sesji należeli do tej grupy wiekowej. Zdjęcia wykonywał berliński fotograf Filipe Ribeiro z Vanity Pictures. Moim przywilejem było wykonanie reportażu „making off”. Ponieważ efekty finalne miały być prezentowane na banerach wielkości kilkunastu metrów kwadratowych, sesja odbywała się z użyciem średnioformatowego aparatu Hasselblad.

Narada przed sesją

Make up naszych modeli:

I prawdziwi bohaterowie tego wieczoru – meble firmy Hukla:

Startujemy

Kontrola wyników na podpiętym laptopie

I wyniki – moje ujęcie zza ramienia głównego fotografa:

Produkt finalny – baner na targach w Kolonii (zdjęcie dzięki uprzejmości kolegi z SCS).

Potem pakowania sprzętu, mebli, i zmiana lokalu. Tym razem naszą lokalizacją był dawny teatr.

I nasz produkt finalny (nieoficjalna wersja)

Tagi: , ,

Opublikowane 20 marzec, 2008 przez Wojtek

Schody, schody, schody, schody…

… jak w Casino de Paris :) Śpiewałem sobie tę piosenkę siedząc nad masą dość monotematycznych zdjęć, którą właśnie obrabiałem. Nasze Dębno stolarstwem stoi i dla jednej z firm tej branży fotografowałem właśnie przeróżne schody. To były bardzo dobre warsztaty praktyczne. Przy okazji przetestowałem i od razu zakochałem się w takim małym, a jakże praktycznym przyrządzie – wężyku spustowym. Praca z nim to komfort i ewidentna poprawa jakości zdjęć.

Oto kilka efektów mojego ostatniego zajęcia

Wszelkie uwagi czy sugestie, tudzież kolejne, podobne zlecenia mile widziane :)

Tagi: ,

Opublikowane 29 maja, 2007 przez Wojtek

Zdjęcia za…. najciekawszy projekt roku ;)

Kilka tygodni temu znowu urządałem w Depolu fotostudio, aby przygotować zdjęcia kilku nowych modeli do oferty dla jednej z większych polskich sieci meblowych. Poniżej kilka modeli z tej nowej kolekcji:

Czy coś z tego mam ?? O tak ! Uścisk dłoni prezesa :)

Moją pracę doceniła moja szefowa, która w swojej prezentacji nt. projektów SEATS w Depolu uznała moje zdjęcia za najciekawszy projekt oszczędnościowy. Dzięki temu, że zrobiono je na miejscu, a nie w studio w Niemczech firma oszczędziła ostatnio kilkanaście tysięcy złotych (wg oficjalnych wyliczeń).

Lada moment czeka mnie rozmowa nt podwyżki. Lekko Dyrekcja miała ze mną nie będzie. Uważam, że w ciągu 7 lat pracy w tej firmie wykazałem się na tyle, że podwyżka „mi się należy” – jak internet w reklamie Multimedia ;)

Tagi:

Opublikowane 20 luty, 2007 przez Wojtek

Meble dla pewnej marki

Jakiś czas temu zostałem poproszony o zrobienie kilku zdjęć nowego modelu dla pewnej znanej marki meblarskiej. Nasza wzorcownia opracowywała ten nowy model i teraz zaszła potrzeba, aby pokazać go zleceniodawcom. Na szybko zaaranżowaliśmy mini-studio, gdzie tłem były tkaniny tapicerskie i zastane światło. Z całej serii podoba mi się szczególnie jeden fotelik, który odważę się pokazać.

Występuje w 2 wariantach:
Z oparciem

i „prawie krzesło”:

W wolnej chwili pobawiłem się tym jasnym fotelikiem w miejscy jego narodzin, czyli na tapicerskim stole naszego „Musterbau”.

Do kompletu jest jeszcze narożnik, który wraz z odpowiednią ilością tych fotelików tworzy specyficzny zestaw „do poczekalni” – jak go okrzyknęli współpracownicy :) Niestety – zdjęć całego zestawu nie mam teraz w domu.

Related Posts with Thumbnails

Tagi: