Dzień dobry z Majorki

Moja żona słodko śpi, a ja się obudziłem i ni jak nie mogę dalej zasnąć, choć położyliśmy się spać grubo po północy. Wyczytałem w opisie hotelu, że gdzieś tam ma działać hotelowy hot-spot. Wytaszczyłem laptopa na taras (by nie budzić żonki), podpiąłem kartę wifi i.. mam :) Więc mogę opisać naszą drogę z Dębna do Sa Coma na Majorce.

Wystartowaliśmy z międzylądowaniem w Kostrzynie ok. 13:30. Po 15-tej zameldowaliśmy się na parkingu McParking przy lotnisku, gdzie za 39 € można na tydzień zostawić auto, a obsługa transportuje nas busem (i odbiera) na lotnisko. Po oddaniu bagaży poszliśmy do bramek kontrolnych. Musieliśmy wyrzucić kupioną wodę, ponieważ obecne przepisy zezwalają na przewożenie tylko po 100ml płynu na osobę (kupiliśmy najmniejsze wody – po 500ml). Przez chwilę baliśmy się także o Agi kosmetyki, ponieważ ich „litraż” także przekraczał normy. Ale okazało się, że kosmetyki można przewozić, pod warunkiem, że są zapakowane w foliowe worki z zamknięciem. I tyle – znaleźliśmy się w hali odlotów, gdzie spędziliśmy kolejne 2 godziny oglądając ofertę sklepów bezcłowych, czytając gazety w kioskach czy robiąc to, co oboje bardzo lubimy, czyli tuląc się do siebie ;)

W końcu zajęlismy miejsca w samolocie (jakiś model Airbus’a). Poprosiliśmy o miejsca przy oknie, więc Aga przez cały lot mogła podziwiać widoki. Nasz lot odbywał się w godzinach zachodu słońca, więc kolory jakie malowało ono na chmurach były nieziemskie. Niestety – szyby były brudne i porysowane i nie było jak zrobić fanych zdjęć Trochę trzęsło, momentami nawet bardzo. Ale ostatecznie po 20-tej, już w nocy, wylądowaliśmy na lotnisku w Palma de Mallorca. Hotel wygląda na fajny, choć basen o wiele mniejszy niż wygląda na zdjęciach. Pokój czysty, ładna łazienka. Więcej powiemy, jak się rozejrzymy. Pogoda zapowiada się bajerancka. Sam fakt, że siedzę o 8 rano na balkonie w krótkim rękawku jest już dobrym znakiem :)

Pozdrawiamy wszystkich czytelników :)

Wojtek & (jeszcze śpiąca) Aga

Related Posts with Thumbnails

Tags:

Komentarze są wyłączone.