Zmiana warty / spełnianie marzeń…

Dzisiaj pozbyłem się mojego wspaniałego 300D. Po ponad 2 latach wiernej służby odszedł w dobre (i spragnione dobrego sprzętu) ręce. Ale moja torba fotograficzna nie świeci pustkami ;) Miejsce 300D zajął wymarzony, choć długo wydawało się, że nieosiągalny Canon 40D. Aparat o którym od dawna marzyłem, ale ze względu na koszt – bałem się to marzenie zrealizować. A jednak udało się. Dzięki mojej wspaniałej żonce, która rozumie i wspiera moje fotograficzne zapędy, wziąłem dziś 40D na raty w rtveuroagd.pl Ten sklep jako jedyny w polskim internecie zaoferował prawdziwe raty 0% (z małym niedomówieniem – wymogiem ubezpieczenia lub wykupienia przedłużonej gwarancji, które to podwyższają wartość kredytu. Udało mi się wybrać opcję praktyczniejszą, tj. przedłużenie gwarancji o kolejne 2 lata. Kosztuje to niemal 600zł, ale tylko 20zł miesięcznie, a jest tańsze od ubezpieczenia kredytu, które może wynieść do 24% Brrrr..).

Pomimo wszystko dla osoby która nie ma gotówki na wyłożenie tych czterech tysięcy PLN – ta oferta jest rewelacyjna. Wszystkie inne oferty ratalne oznaczały dołożenie do wartości aparatu niemal 1500zł !! Zdzierstwo. A tak przez najbliższe 30 miesięcy będę płacił spokojnie ok. 160 zł raty, w tym 20zł/miesięcznie za przedłużoną gwarancję. Mam więc 4 lata spokoju. Do tego załapałem się na promocję „Cash back” i otrzymam od firmy Canon zwrot w wysokości 270 zł. Czyż świat nie jest piękny ? :)

Sprzętu jeszcze dobrze nie poznałem – jest o wiele bardziej rozbudowany niż 300D, potrzebuje więc czasu, by go „rozgryźć”, ale do świąt mam zamiar zdążyć. Przydałby się jeszcze szerokokątny obiektyw, ponieważ canonowski „kit” 18-55 oddałem wraz z 300D. Ale ten zakup chyba będzie musiał poczekać. Mój nowy nabytek prezentuje się jak na zdjęciach poniżej. Jest po prostu piękny ;) Dla zaznajomionych z tematem – zdjęcie zrobiłem przy ISO w okolicach 1000-1600.

Related Posts with Thumbnails

Tags:

Komentarze są wyłączone.