Bóg jest artystą

Od poniedziałku znowu dojeżdżam do Rzepina. Jest sporo minusów, ale i plusów takiego stanu rzeczy. Do plusów należy na pewno to, że co dzień rano, mniej więcej w porze wschodu słońca, przejeżdżam przez teren parku narodowego „Ujście Warty”. Co tam się dzieje rankiem, to czasem trudno opisać. Wczoraj zastałem cudowny wschód. Wszędzie unosiła się mgiełka, a leniwie wschodzące słońce malowało świat wokół w specyficznych, zimowych barwach. Nie wytrzymałem i mimo późnej pory zatrzymałem się na moście na Wartą by rzucić okiem i obiektywem na okolicę.

Niesamowicie urokliwe obrazy, których uroku niestety często nie potrafię oddać na zdjęciach, ukazały się moim oczom wzdłuż drogi na Górzycę. Na polach i nadodrzańskich bagienkach nisko słaniała się mgła, poprzez gęste chmury z lepszym lub gorszym skutkiem przebijało się słońce. Na to wszystko nałożyły się setki ptaków (min, gęsi), które kluczami przelatywały nad drogą i fruwały nad polami tocząc zacięte spory o żer. Żałowałem, że muszę jechać do pracy, ale poranek był i tak pełen wrażeń.

Jednak najbardziej tego rana zachwyciło mnie coś innego. Po drodze tankowałem na Shellu, przy wyjeździe na Słońsk/Górzycę. Stacja zlokalizowana jest blisko rozlewiska Warty. Gdy stałem przy dystrybutorze usłyszałem charakterystyczny szum i znad Warty uniosło się w górę stadko kilku (5-6) łabędzi, które majestatycznie przeleciały nisko, przed moimi oczami. Zamurowało mnie. Widok był tak niesamowity, ptaki, choć oglądane w stawach i parkach wydają się pospolite – w locie wyglądały tak dostojnie, że automatycznie przyszło mi na myśl tylko jedno skojarzenie: Bóg, który to wszystko stworzył jest artystą. I jeśli tylko mu na to pozwolimy , jest w stanie zachwycić każdego. Często wystarczy tylko oderwać się od codziennej pogoni za wiatrem i otworzyć szeroko oczy. I nie tylko zachwycić, ale i dać siebie bliżej poznać. W Nowym Testamencie, w Liście do Rzymian możemy przeczytać:

(19) Ponieważ to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił. (20) Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem(…)

List do Rzymian, 1, 19-20

Lubie oglądać świat i delektować się jego pięknem. Lubie otwarte przestrzenie. Lubie modlić się na polach i łąkach – mam wtedy wrażenie bliskości Boga i intymności. Wiem, że jesteśmy wtedy tylko On i ja.

Related Posts with Thumbnails

Tags: ,

2 komentarze to “Bóg jest artystą”

  1. KiMCIO Napisał:

    Już budują budynek, żeby nas pomieścić…będzie szansa ciągle dojeżdżać do rzepina..zdjęć narobimy jak szaleni…tylko kto mi da podwyżkę 600 PLN aby mi na paliwo starczyło…już amortyzacji nie będę liczył…

    Pozdrawiam z chorobowego…

  2. Woyd Napisał:

    Chyba w planach ten budynek budują ;) Ja postawią w tym roku fundamenty to będzie dobrze :)