Zaległości cz.2 czyli majowy weekend.

Miłe zdarzenie, którego uczestnikiem stałem się dzisiaj w największym kostrzyńskim zakładzie fotograficznym uświadomiło mi po raz kolejny, jak wiele osób z szeroko pojętej okolicy zagląda na ten blog. Dlatego gdy przyciśnięty przez moją żonkę nadrobiłem wszystkie ślubne zaległości, postanowiłem nadrobić je i tu – na blogu.

W pierwszy weekend maja moi Rodzice zaprosili nas na wspólny wyjazd na morze, do Pogorzelicy. Ponieważ na nowym miejscu często trudno mi się śpi, więc pierwsza noc skończyła się dla mnie gdzieś ok. 5 rano. Aby nie budzić Agi (która nie ma takich problemów z wczesnym wstawaniem) zapakowałem sprzęt w plecak i pognałem nad morze. Włóczyłem się po plaży ok 2,5 godziny próbując „ugryźć temat” z każdej możliwej strony. Ten poranny plener był też testem kolejnego mojego nabytku czyli filtra połówkowego oraz systemu Cokin P. Oto efekty:

Jako że moja kochana żonka dawała mi za dnia ostry wycisk długimi spacerami – w kolejne poranki nie miałem już problemów ze zbyt wczesnym budzeniem się i nie wybrałem się już ani razu na poranny plener. Ponieważ mieszkaliśmy blisko Niechorza – naszą codzienną atrakcją byli miejscowi rybacy, którzy, wracając z wczesnych połowów bezpośrednio na plaży oporządzali swoje sieci i sprzedawali ryby. Widok kutra wypełnionego do połowy burty śledziami (ryby były dosłownie wszędzie) i rybaka wygarniającego je specjalną szuflą był niesamowity.

Podczas tego weekendu podjąłem też próbę zrobienia mojej żonce kilku ładnych zdjęć. Jak na razie ani razu mi się to – w jej opinii – nie udało: to nic, że ładne światło, że idealny kadr – żaden z tych argumentów do mojej kochanej Połówki nie docierał. Niestet – tym razem też mi się nie udało :). Ale mimo to zaryzykuje: oto najukochańsza dla mnie, najcudowniejsza i najseksowniejsza laska na świecie – moja żona:

Na zakończenie jeszcze kilka ujęć z naszych spacerów o zachodzie słońca.

Related Posts with Thumbnails

Tags:

3 komentarze to “Zaległości cz.2 czyli majowy weekend.”

  1. Marek Napisał:

    Przepięknie wyszły Ci te zdjęcia – zachęciłeś mnie do zakupu filterka.

  2. J&M Napisał:

    Okazuje się, że blog ma więcej miłośników z Kostrzyna . Pozdrawiamy i czekamy na kolejne zdjęcia.

  3. Cezary Napisał:

    Zdjęcia z plaży rewelacja.Masz talent.Operujesz światłem jak artysta malarz tworzący swoje obrazy.Skupiasz się na artyzmie pochodzącym z samej natury.Potrafisz to właściwie pokazać .Posiadasz w sobie również dużo światła wewnętrznego,chociaż niezdrowe emocje potrafią obraz ten mocno zniekształcić.Nie trać energii na robienie zdjęć obiektów które same w sobie nie poruszają najwrażliwszych strun ludzkiej duszy.Czy z równie nowoczesnej, co ohydnej formy obecnie produkowanych mebli tapicerowanych można poruszyć chociaż jedno ludzkie serce?Nie sądzę.