Bóg jest łaskawy

Jechałem dziś na 7 rano do pracy, co oznacza bardzo wczesne wstawanie. To z kolei przełożyło się dziś na nie za bardzo optymistyczne nastawienie do życia, zwłaszcza, że w ostatnim czasie przeskrobałem to i owo na kilku płaszczyznach swojego życia. Czułem się więc generalnie do …. Mimo to zdobyłem się pod koniec drogi na odwagę, by zwrócić się do Boga w krótkiej modlitwie. Chciałem przeprosić Go za moje ostatnie zachowanie i prosić, by mnie zmienił, bo mi samemu jakoś nie za bardzo to wychodzi. Byłem akurat za ostatnią wioską przed Rzepinem. Tam zaczyna się taka dłuuuga prosta, na której rozwija się spore prędkości. Ja też nie wlokłem się żółwim tempem. Ponieważ zobaczyłem przed sobą tylne światła jakiegoś marudera, postanowiłem go wyprzedzić. Dojeżdżałem do niego, gdy  zauważyłem, że mocno hamuje. Po chwili zrozumiałem dlaczego – przez drogę przelatywało małe stado saren.

Zaliczyłem ostre hamowanie. Gdyby nie ten „maruder” przede mną  – walnął bym w te sarny z pełną prędkością. Zrobiło mi się miękko. W tym momencie odniosłem wrażenie, jak gdyby Pan Bóg  w ciszy mojej fiestki mówił do mnie: kocham Cię pomimo twoich słabości i wad i troszczę się o ciebie.
Wierzcie lub nie, ale ja wiem, że Bóg jest i chce być dobry i okazywać swoją łaskawość, dobroć, miłość każdemu. My tylko musimy zaprosić go do naszego życia.

Related Posts with Thumbnails

Tags: ,

3 komentarze to “Bóg jest łaskawy”

 1. Ewa Napisał:

  Amen!

 2. Marek Napisał:

  Tak amen, cieszę się, że Pan Bóg jest taki cierpliwy i ciągle nam pomaga.

 3. Lila Napisał:

  „…Króluję (BÓG) na wysokim i wyniosłym miejscu, jestem też z tym który jest skruszony i pokorny duchem.”……
  Twoja pokora Wojtku i szczerość są jednymi z najwspanialszych Twoich cech. Boleje, że to takie rzadkie cechy w dzisiejszych czasach i że tak niewielu mężczyzn jest dziś w stanie się na nie zdobyć. Wszak jest za to przecież, nagroda od Najwyższego. Pozdrawiam serdecznie szwagiereczka Lila.