Sesja dla ESPRIT

Mówi komuś coś ten znaczek ??

Tak, tak – ESPRIT poszerza gamę swoich produktów i poza odzieżą i kosmetykami pod tą marką można teraz kupić także meble. A produkuje je dla ESPRIT min. firma w której pracuje, czyli Depol. W związku z tym dostałem „zlecenie” na zdjęcia najnowszych modeli jakie przygotowaliśmy dla tej marki. Nie była to oczywiście super-profesjonalna sesja – choć starałem się jak umiem. Za oświetlenie robiły normalne, sufitowe jarzeniówki, tłem była jedna z naszych tkanin (w odcieniu lekko kremowym !! ), zszyta z 3 wstęg , podwieszona do sufitu i rozwinięta na kilka metrów. Postarałem się o halogeny – jednak musieliśmy je odrzucić, ponieważ dawały zbyt intensywne cienie. Został więc statyw + długie czasy. I tak przez 5 godzin. Zdjęcia powędrują teraz do agencji reklamowej, która je sobie powycina z naszego „genialnego” tła i powstawia w katalog.

Niestety – ponieważ meble nie ukazały się jeszcze w oficjalnych katalogach – nie mogę się pochwalić zdjęciami. Jedynym wyjątkiem jest jeden z mebli, który został już „przedstawiony” światu. Na koniec pracy urządziłem sobie samemu na nim błyskawiczną sesyjkę.

Zdjęcia robiłem Canonem 350D pożyczonym od kolegi Janusza (dzięki !), do którego podpiąłem swojego Tamrona 28-75. Dzięki temu mogłem pozować ze swoim trabantem w pełnym kicie :D A gdyby ktoś był ciekawy, to tak wyglądało moje dzisiejsze „studio”:

Przy okazji przekonałem się, że jeszcze duuużo przede mną, choć perspektywy na „robienie tego co się lubi i jeszcze branie za to pieniądze” są coraz bardziej realne.

Wszelkie komentarze mile widziane.

Related Posts with Thumbnails

Tags:

4 komentarze to “Sesja dla ESPRIT”

 1. Patryk Napisał:

  Witam, no to male sprostowanie. Z tego co mi wiadomo to Esprit od dawna oferowal wyposazenie wnetrz, w Polsce dostepne np. w Almi Decor w Galerii Mokotow :-) Ale dla Depolu to nobilitacja, bo sa to meble z wyzszych polek (cenowo) :-)
  A co do strony i zdjec to byly robione na szybko przy uzyciu Nikona Coolpixa 4200 (czyli bardzo podstawowego kompakta). Teraz w stajni jest Nikon D80 z Sigma 18-200.

  Pozdrawiam

 2. Woyd Napisał:

  Hej

  fajnie Cię tu znowu widzieć :D. Co do ESPRIT i meblami – możliwe. Aczkolwiek marka ESPRIT kojarzona jest wciąż głównie z ciuchami, kosmetykami itp. Dla Depolu to nie tylko nobilitacja, ale i szansa pozbycia się etykietki „producenta tanich mebli”.

  Nikon D80 – wow – wziąłeś się za fotografię. Gratuluje. Na tej stronie pojawi się coś jeszcze (jak sugeruje pierwsza strona) jest to tylko galeria okolicznościowa ?? Wykup sobie jakiś hosting za 70zł/rok, postaw chociażby takiego bloga i podeśluj linka. Chętnie będę Ci kibicował :D

  Pozdrawiam

 3. kielbolek Napisał:

  khm, khm, coś mi się wydaje, że ja robię metalowe stelaże do tych miebli – to jest dopiero nobilitacja dla Depolu :):):):):)

  Poza tym fajna strona Woyd i fajne zdjęcia. Powodzenia i pozdrowienia.

 4. Woyd Napisał:

  A jak by się kto pytał, to był to przedstawiciel firmy Janpol z Dębna :D

  Dzięki za wizytę Paweł.

  Pozdrawiam