Warto wstać o 3 rano…

Pobyt w Słońsku i akcja „3 dni z życia bagien” rozpaliły we mnie tęsknotę za czymś wyjątkowym, za kolorami i światem, jakiego nie można zobaczyć gdy wstanie się z wyrka o 8 rano. Od czasu pleneru w Słońsku tęsknię za kolorami świtu, za niczym nieskażoną ciszą jezior, nad których brzegami koczują płochliwe czaple, wyścielają gniazda kaczki i perkozy, a światło o wschodzie słońca tworzy bajeczne klimaty.

Toteż gdy tylko na horyzoncie pojawił się „długi weekend” zacząłem organizować ekipę na wspólny wypad. Okazało się, że 3 dni na bagnach Słońska pozostawiło ślad nie tylko we mnie. Po rekonesansie dzień wcześniej zapakowaliśmy się w moje autko i trochę po 4 rano rozbiliśmy swoje kryjówki nad jednym z jeziorek okolic Porzecza. Spodziewaliśmy się zobaczyć czaple, kaczki itp. I wtedy bach – okazało się, że przyjaciel, któremu pożyczałem ostatnio statyw nie oddał szybkozłączki. Mój statyw byłe bez niej do…. A ponieważ ciągłe chowanie i wyciąganie aparatu na pewno płoszyło by wszystko wokoło – zwinąłem swój majdan i poszedłem na łąkę „szukać kadrów”, zostawiając ekipę w kryjówkach.

Dobrze jest wstać o 3 rano. Choć ból to wielki – wschód słońca z odgłosami żurawi w tle rekompensuje wszystko….

Najpierw było szarawo i niewiele było widać:

A potem się zaczęło:

Po chwili cała łąka zaperliła się kropelkami rosy. Wytarzałem się w niej – tak było to przyjemne :)

W tym czasie moi towarzysze z braku obiektów do fotografowania zwinęli swoje czatownie i raze pojechaliśmy nad Odrę w Chlewicach. Jest tam takie miejsce, gdzie łabędzie przelatują nisko nad wodą zamiast przepływać. Czekały tam na nas niesamowite kadry.

To wprawdzie nie przyroda, ale kadr na tyle ciekawy, iż uznałem go za wartego uwiecznienia. Poniżej zaś 2 osoby z naszego teamu: Paweł i Olek.

Bieg Odry to wspaniałe miejsce. Zastanawiam się dlaczego nigdy wcześniej on nim nie słyszałem…

Related Posts with Thumbnails

Tags: ,

2 komentarze to “Warto wstać o 3 rano…”

  1. buku Napisał:

    na Twoich zdjęciach czuć spokój.. mam uczucie, że jak je oglądam to wracam do „równowagi psychicznej” :) przypominają mi wciąż na nowo, jaki piękny Bóg stworzył dla nas świat..aby człowiek był szczęśliwy..i ..mógł psychicznie odpoczywać :) dzięki

  2. Cezary Napisał:

    Zdjęcia przepiękne-ale co to ma wspólnego z zapyziałymi reklamacjami?!Nie zatracaj się.