O sobie

Witam
Mam na imię Wojtek i na chwilę obecną 38 lat. Mieszkam w Dębnie – niewielkiej mieścinie w północno-zachodniej Polsce, ok. 100 km na południe od Szczecina. Z zawodu jestem technikiem radiologii oraz absolwentem teologii na PWT we Wrocławiu. To, czym zajmuję się na co dzień niewiele ma wspólnego z dyplomami jakie posiadam – tak czasami w życiu bywa. Dlatego, na uboczu pracy zawodowej zacząłem rozwijać na nowo swą pasję z dawnych czasów – fotografię. Przygodę z fotografią rozpocząłem w wieku kilkunastu lat, gdy uzbrojony najpierw w Smienę a potem kolejne modele Zenitów uwieczniałem świat wokół siebie. Powrót do fotografii rozpoczął się w 2004 roku. Wtedy sprawiłem sobie pierwszą cyfrówkę: Olympusa C-4000. Sprawowała się dzielnie, ale apetyt urósł, i w marcu 2005, niepomny na zaklinania rodziny (”tyle kasy !! załóż sobie lepiej lokatę”) zamieniłem ją na cyfrową lustrzankę – Canona 300D. Z moim “trabantem” byłem min. na scenie Woodstocku, jako fotograf serwisu KDM.pl fotografowałem SLOT Festiwal, przeżyłem niesamowite chwile fotografując poranne mgły na Mazurach, że o możliwości uwiecznienia wielu szczególnych chwil w życiu mojej rodziny nie wspomnę. To nauczyło mnie, że są w życiu rzeczy wartościowsze niż lokaty :D.

Poza rozwijającą się zawodową działalnością fotograficzną (jako fotograf ślubny i WD-Studio oferujące fotografię produktową) lubię fotografować „ot tak po prostu” – dla samej przyjemności rejestrowania tego, co mnie otacza. Moim celem w fotografii jest pokazanie świata (ludzi, zdarzeń) „inaczej”. Paweł Chara – mój mentor i fotograficzny „guru” – zaraził mnie chęcią pokazania świata obok nas w sposób, w jaki ludzie na co dzień go nie postrzegają. Najbardziej lubię portret, ale także reportaż oraz fotografię przyrody (na tę ostatnią nie mam niestety za wiele czasu). Swoje zdjęcia prezentuję zasadniczo w internecie (np. na digart.pl) a także na ścianach mieszkań mojej rodziny i przyjaciół. Mam też za sobą 1 skromną publikację w prasie ogólnopolskiej (zdjęcia do reportażu z Woodstock 2008 w Świecie Motocykli XII 2008), kilka publikacji w prasie lokalnej i w serwisach internetowych. Moje zdjęcia widnieją także min. na stronach zespołów Moskwa, 2 TM 2,3, klubu Motocyklowego Boanerges itp.

Prywatnie – od 29.09.2007 jestem szczęśliwym mężem Agnieszki. Poza prowadzeniem działalności fotograficznej pracuje zawodowo jako specjalista d.s. reklamacji w  Steinpol Central Services Sp. z o.o.  w Rzepinie – firmie będącej centralą jednego z największego w Polsce, jeśli nie w Europie, producenta mebli tapicerowanych.

Wierzę w Boga – żywego, prawdziwego, osobowego. Boga, który jest źródłem mojego szczęścia, radości, pokoju. On nadaje cel mojemu życiu, jest idealnym architektem i mentorem naszego małżeństwa. Panu Bogu należy się chwała za wszystkie moje sukcesy. U Niego też szukam pociechy po porażkach. On jest Bogiem dobrej nowiny dla każdego, która głosi, że „tak Bóg umiłował świat, że Syna swojego jednorodzonego dał, by każdy, kto w niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”.

Pozdrawiam wszystkich stałych i przygodnych czytelników :)